Ankara Yelken Kulübünün değerli üyeleri, sevgili dostlar,

"Bozkırın Yelkencileri" olarak gerçekleştirdiğimiz projeler ve elde ettiğimiz başarılar, yelken camiası için son derece değerlidir. Bu başarılarda emeği geçen tüm sporcularımıza, destekçilerimize ve emektar büyüklerimize teşekkürü borç bilirim.

Ankara Yelken Kulübü olarak bizler, genç sporcularımızı çokça önemsiyor; sporcularımız için gerekli antrenman altyapısının oluşturulmasını birinci öncelik olarak değerlendiriyoruz. Bu amaçla, bir yandan ideal antrenman ortamı sağlamak üzere şehir dışı spor kampları oluşturmaya çalışırken, yine aynı doğrultuda diğer kulüpler ile de iş birliğini sürdürüyoruz.

Sevgili Arkadaşlar,

Hepiniz çok iyi biliyorsunuz ki; sivil toplum çalışması gönül işidir; birlik, beraberlik işidir. Dolayısıyla hepimizin Ankara Yelken Kulübü ortak çatısı altında, gönül birliği içinde, her birimizin fikir ve görüşlerine saygı duyarak, ortak amaca yönelik faaliyetlerimizi yürütmemiz gerekir. Bizler bu inanç ve yaklaşımla çalışmalarımızı kesintisiz sürdürmek azmindeyiz. Sizlerin de bu yolda bizleri yalnız bırakmayacağınıza güveniyoruz.

Hepinizi, denizcilere ve Ankara Yelken Kulübünün saygın üyelerine yaraşır birlik ve beraberlik içinde, yelken ve deniz sevdamızı paylaşmaya ve elbirliğiyle Ankara Yelken Kulübünü yüceltmeye davet ediyorum. Katılım ve desteğiniz için şahsım ve yönetimimiz adına hepinize teşekkürlerimle,

Mehmet Sırrı GÜRKAN
Ankara Yelken Kulübü Başkanı