Haydi gelin, hep birlikte yelken açıyoruz. Yazın tadı böyle çıkar!

Ankara Yelken Kulübü filotillaları devam ediyor. Bütün bir yıl iple çektiğimiz tarih nihayet belli oldu! Bu yılki filotillamız 1-8 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek!

Rota

AYK 2019 Filotillası Türkiye'nin cenneti Marmaris’te, Hisarönü ve Bozburun Körfezleri’nde denizin ormanla buluştuğu Selimiye, Datça, Bozburun, Söğüt çevresindeki doğa harikası koylarda yapılacak. Sığ liman, Selimiye, Bencik, Dirsek bükü, Kocabahçe koyları... Detaylı rota planlamasını ekiplerin kaptanları yapacaklar.

Katılım

4 ila 10 kişilik gruplar oluşturarak, AYK için özel indirim anlaşması yapılmış 2 ila 5 kabinli yelkenli yatlardan birini seçerek rezerve edebileceksiniz. Grup oluşturamazsanız üzülmeyin! AYK sekreterliğine isminizi yazdırdığınız takdirde, sekreterliğimiz bu konuda size yardımcı olacaktır. Kaptan ihtiyacı olan ekiplere AYK tarafından kaptan da sağlanabilir.

Tekneler

Uygun tekneleri ve katılım ücretlerini öğrenmek için AYK sekreterliğini hafta içi her gün, akşam 18:00'e kadar arayabilir veya [email protected] adresine yazabilirsiniz. Tekneler hakkında detaylı bilgi için www.yelkenli.com adresini de ziyaret edebilirsiniz.

Alışveriş

Her tekne ekibi, kendi alışverişini yapacak ve tekneye yerleştirecektir. Alışveriş için, Marmaris merkezden Datça yoluna sapıldıktan hemen sonraki birkaç büyük zincir market ve/veya Marmaris-Orhaniye arasındaki 25 km'lik yol boyunca rastlanabilecek yerel manav ve marketlerden de yararlanabilirsiniz.

Teknelere giriş

Filotillaya katılacak ekipler 1 Haziran 2019, Cumartesi günü Orhaniye Martı Marina’da bulaşacaklar. Öğleden sonra tekneler Yelkenli Yatçılık ekibinden teslim alınacak ve teknelere yerleşilecek.

Marinadan çıkış

Ekipler teknelere yerleşildikten sonra aynı gün (1 Haziran 2019, Cumartesi günü) saat 17:00 civarı marinadan ayrılacaklar ve gecelenecek ilk koya doğru rota tutacaklar.

Dönüş

7 Haziran 2019, Cuma günü en geç saat 16:00 da Martı Marina ya dönülecek. Marinaya girmeden önce hemen yanındaki yakıt istasyonunda yakıt ikmali ve pis su boşaltma işleminin de yapılması gerekli.

Ulaşım

Her ekip 1 Haziran 2019, Cumartesi günü Orhaniye Martı Marina'ya ve 8 Haziran 2019, Cumartesi günü de Martı Marina'dan kendi ulaşımını planlamak durumunda. Martı Marina’da özel araçlar için ücretli park yeri mevcut. Dalaman havalimanından Marmaris merkeze ve tersi yönde Havaş otobüsleri hizmet vermekte. Ayrıca araç kiralama veya "VIP shuttle" hizmetlerinden de yararlanılabilir. Bodrum-Milas havalimanından Marmaris’e otobüs servisi maalesef bulunmuyor. Araç kiralama veya özel "VIP shuttle" ile ulaşım sağlanabilir.

Ayrıntılı bilgi için bizi aramaktan çekinmeyin. Hemen bugün arayın, yerinizi ayırtın!